32مروارید اثر نمک دریا و جوش شیرین روی دندان

 

32مروارید

اثر نمک دریا و جوش شیرین روی دندان

مسواک زدن دندان ها با نمک دریا یا جوش شیرین، یک راه امن و طبیعی برای حفظ سلامت دندان هاست.سایت فرانسوی سلامت با اشاره به این که مسواک زدن دندان ها با نمک دریا یا جوش شیرین، یک راه امن و طبیعی برای حفظ سلامت دندان هاست آورده است که این کار موجب سفید شدن دندان ها می شود. ضمن اینکه مواد غذایی را که بین دندان ها مانده  است پاک می کند و بوی بد دهان را از بین می برد.برای مسواک زدن دندان ها می توان نمک دریا و جوش شیرین را به تنهایی یا با هم استفاده کرد؛ محققان با انجام آزمایش هایی به این نتیجه رسیده اند که این دو ماده ضرری برای سلامت دندان و لثه ندارد و به خوبی از دندان و لثه مراقبت می کند.

مسواک زدن دندان ها با نمک دریا

نمک دریا دارای مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، سیلیکون، فسفر، سدیم، نیکل و آهن است؛ این مواد مغذی، لثه ها و دندان ها را تقویت و از آن ها محافظت می کند، بوی بد دهان را از بین می برد و پس از مدتی مسواک زدن با نمک دریا، دندان ها سفید می شوند. نمک دریا غنی از ید است، خواص ضد باکتریایی دارد که باعث می شود، اسیدهای دهان خنثی شود و دهان بزاق ترشح کند و از مینای دندان نیز محافظت می کند.

نحوه استفاده از نمک دریا

برای شستن دندان ها با نمک دریایی بهتر است یک دوم قاشق چای خوری نمک را در ظرفی بریزید و پس از اینکه مسواک را کمی نم دار کردید، داخل ظرف فرو ببرید تا نمک به مسواک بچسبد؛ سپس طبق معمول مسواک بزنید.پس از مسواک زدن، دهان خود را با محلول آب نمک (نصف قاشق چای خوری نمک دریا را داخل 120 میلی لیتر آب گرم بریزید تا خوب حل شود) بشویید. برای شست وشو با محلول آب نمک بهتر است محلول را به مدت 30 ثانیه در دهان بچرخانید بعد خارج کنید؛ شست وشو با آب نمک، لثه های متورم را درمان می کند و باکتری های دهان را از بین می برد.

مسواک زدن دندان ها با جوش شیرین

جوش شیرین یا بی کربنات سدیم بسیار قلیایی است و اسیدهای دهان که باعث پوسیدگی دندان می شود، باکتری ها، میکروب های دهان و بدبویی دهان را از بین می برد؛ مسواک زدن با جوش شیرین یک راه طبیعی برای سفید کردن دندان هاست.

نحوه استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید سپس مسواک بزنید، می توانید حتی جوش شیرین را با نمک دریا مخلوط کنید و یک خمیردندان خانگی بسازید؛ سعی کنید با نمک دریا یا جوش شیرین دو بار در هفته به عنوان یک راهکار مسواک بزنید.دکتر «پُل اچ کِیز» محقق بالینی موسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی گفت: در طول این سال ها زمانی که سخنرانی می کردم از هزاران دندانپزشک در خواست کردم برای حفظ و بالابردن بهداشت دهان و دندان به بیمارانی که مبتلا به بیماری پریودنتال (به بیماری بافت های نگه دارنده دندان ها گفته می شود) هستند بگویند به طور منظم دندان ها را با نمک دریا یا جوش شیرین بشویند؛ تا کنون ندیده ام افرادی که مبتلا به این بیماری نیستند و دندان های خود را با جوش شیرین و نمک دریا می شویند، به این بیماری مبتلا شوند.

 

 

 

 التماس دعا: علی اکبر رهدار

/ 0 نظر / 12 بازدید